III rok. System operatora sieci komórkowej

Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2015

To duży projekt, zrealizowany wyłącznie przeze mnie. Główny nacisk w projekcie położony był na wykorzystanie funkcjonalności bazy danych oraz poprawne zaprojektowanie jej schematu.

Serwer stworzony został w języku PHP przy użyciu wzorca MVC. Jako system zarządzania bazą danych wykorzystano PostgreSQL. W bazie danych występuje 22 encje w tym 8 asocjacyjnych. Zadbano także o stworzenie widoków, które ułatwiają dostęp do danych. W bazie zaimplementowano mechanizmy dbające o integralność i poprawność danych takie jak trygery i ograniczenia kolumn.

Użytkownicy systemu podzieleni są na trzy rodzaje:

  • abonenci,
  • pracownicy,
  • administratorzy systemu.

Abonenci mogą przeglądać różne dane dotyczące ich konta, np. informacje o koncie, aktywowane pakiety, komunikaty, otrzymane w prezencie upominki. Abonenci mogą także dodawać, edytować i usuwać adresy korespondencyjne. Poniżej kilka screenów z aplikacji, które dotyczą panelu abonenta.

Pracownicy mogą przeglądać statystyki klientów, dodawać klientów oraz przypisywać nowe konta do istniejących numerów telefonów. Poniżej kilka screenów z panelu pracownika

Administratorzy systemu mają największy poziom uprawnień. Mogą przeglądać statystyki, dodawać, edytować i usuwać: innych administratorów, pracowników, telefony, promocje, upominki, taryfy, pakiety, ogłoszenia. Poniżej screeny z panelu administratora.